Головна » 2018 » Березень » 20 » Ліна Костенко
Ліна Костенко

У Киликиївському НВК  відзначили  День народження у однієї з найвизначніших постатей сучасності - поетеси, письменниці та дисидентки Ліни Костенко

Я вибрала долю собі сама.
І що зі мною не станеться –
у мене жодних претензій нема
до Долі – моєї обраниці.

Ліна Костенко

У складний для нашої держави час важливо ще більше плекати почуття любові до рідної землі, до свого народу, його культури. 19 березня Україна вітає з Днем народження живу легенду – Ліну Костенко (народилася 19 березня 1930 року) – геніальну українську письменницю-шістдесятницю, поетесу, лауреата Державної премії імені Т. Шевченка (1987, за роман «Маруся Чурай» і збірку «Неповторність»), лауреата Міжнародної літературно-мистецької премії імені О. Теліги (2000), почесного професора Києво-Могилянської академії та почесного доктора Львівського та Чернівецького університетів.

Значення творчості Ліни Костенко з часом тільки зростає, вона завжди актуальна.  Її вивчають у школах. І у Киликиївському НВК з нагоди її ювілею було проведено читацьку конференцію «Ліна Костенко – честь і совість України» . Конференція розпочалася вступним словом К.А.Цехмейструк, яка розповіла про громадянську позицію, світогляд, духовний досвід поетеси, присутній в усій її поетичній творчості.                                                              Учні 11 класу озвучили мультимедійну презентацію про життєвий та творчий шлях Ліни Костенко «Мене не можуть люди не почути…».                      Присутні мали можливість почути декламування віршів «Доля», «Страшні слова, коли вони мовчать», «Життя іде і все без коректур», «Коректна ода ворогам», «Вечірнє сонце дякую за день», «І все на світі треба пережити».        З почутого учні зрозуміли, що в творах великої поетеси багато роздумів над проблемою добра й зла, дисгармонійності в житті людини, осмислення значення навколишнього світу й свого місця в ньому. Вони не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Уже багато років Ліна Костенко залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, пристосуванством, а зброя її – твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти.

Переглядів: 18 | Додав: nastya-radchenya | Рейтинг: 0.0/0