Головна » 2018 » Березень » 20 » Тиждень української мови та літератури
Тиждень української мови та літератури

Моя Україна - широкі простори,

Поля і левади, долини і гори.

Молитва і пісня і слово натхненне.

З чого почалась Україна для тебе?

З метою залучення учнів до джерел української національної історії та культури, збереження та прищеплення українських традицій, осмислення себе частинкою великого українського народу у Киликиївському НВК  з 12 березня по 16 березня проходив тиждень української мови та літератури.

Найрізноманітніші заходи тривали упродовж тижня. Це і конкурси, й виставки, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Метою всіх проведених заходів було:

1. донести до учнів красу і багатство української мови;
  2. формувати відчуття краси рідної мови;
  3. розвивати мовленнєві здібності учнів;
  4. збагачувати словниковий запас;
  5. виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

12 березня  пройшла загальношкільна лінійка, на якій вчитель Цехмейструк К.А.  урочисто оголосила про відкриття Тижня української мови та літератури ознайомила з основними заходами, закликала брати активну участь як учнів, так і вчителів.

З учнями  5 - 11 класів було  проведено інтелектуальну гру «Кращий знавець рідної мови», переможцем якої став учень 8 класу Ільчук Микола.

У цей же день учителька української мови та літератури Цехмейструк К.А. провела відкритий урок з української літератури у 7 класі на тему « Любов Пономаренко. «Гер переможений»

13 березня учні школи підготували фотоколажі  «Краща мова єднання - українська». У цьому конкурсі найактивнішими були учні 1-4 класів.

Цього ж дня з учнями 8-11 класів був проведений мовний конкурс« між командами «Мовознавці» і «Патріоти»»   Бринить, співає наша мова…». Переможцями у цій грі стала команда «Мовознавці»

14 березня учні 1-11 класів взяли участь  у конкурсі малюнків  «Любіть Україну і мову її солов'їну». Кожен класний колектив був у цьому конкурсі відзначений.

Учні 1-4  малювали малюнки на тему: «Моя улюблена казка»

Також з ними була проведена цікава гра «Заглядає в шибку казка» . Найкращими знавцями українських казок стали учні 1 класу.

15 березня учні 6-7 класів взяли участь у літературній грі-подорож і

«Стежками творчості українських письменників». У цій грі перемогли учні 6 класу.

Також у цей день було проведено  інтелектуальний  конкурсу «Юні знавці рідної мови» між учнями 5-9 класів. Кращими знавцями рідної мови стали  такі учні:  Радченя Олена (9клас), Петрук М.(6 клас), Ільчук Дмитро (7клас)

16 березня учні розгадували  кросворди та ребуси.

Цікавим цього дня було проведення інтелектуального конкурсу «Це мова моя, це мова моєї країни!» В ньому  взяли участь учні 5-11 класів. Діти виявили творчі здібності, інтелект, уміння висловлювати власні думки. Переможцем у цій грі стала учениця 9 класу Раченя Олена.

Протягом тижня  для учнів  демонструвалися презентації про історію та розвиток української мови та пісні про рідну мову. Учні переглянули уривки із фільмів про українських письменників.

На  загальношкільній лінійці було підведено підсумки проведеної роботи і відзначено грамотами кращих учасників тижня.

Виходячи із поставленої мети, слід зазначити, що учні отримали багато нової та цікавої інформації в процесі виконання поставлених завдань, зуміли продемонструвати свої творчі здібності.

Переглядів: 38 | Додав: nastya-radchenya | Рейтинг: 0.0/0